Net-mag.cz - Webmagazín o počítačích a společnosti

  Webmagazín o počítačích a společnosti
Vyhledávání:

Net-mag e-mailem:
Doporučujeme:
Navštivte nejoblíbenější český Jabber server. Připojte se zároveň na Jabber, ICQ, MSN, Yahoo, AIM a IRC a potkejte na nich své přátele bez rušivého vlivu reklam. Jabbim běží i z mobilu. Můžete odeslat SMS zdarma, využít předpovědi počasí, slovníků či TV programu. Toto a mnohem více najdete na www.jabbim.cz.
Reklama:

Hledáme strategického partnera

Webmagazín Net-mag.cz hledá strategického partnera, který bude ochotný poskytnout projektu personální zajištění a převzít jeho marketingové a obchodní vedení.

Zájemci, ozvěte se, prosím, vedoucímu projektu Liboru Kynclovi.


Libor Kyncl

Mail: libor.kyncl<at>gmail.com
Funkce: vedoucí projektu
Website: http://www.kyncl.net
Současný status: aktivní
Celkem: 119 článků.

Windows mají jen jedno okno!

autor: Libor Kyncl • rubrika: Počítače > Softwarediskuse: 23x • vydání: 15.12.2003
Tuto cennou a naprosto převratnou informaci (a samozřejmě také naprosto nesmyslnou:-)) jsem se minulý týden dozvěděl od jisté paní pokladní na jisté nejmenované fakultě. Pokud chcete o tomto převratném objevu vědět více, přečtěte si tento článek.

Sport Life 2003

autor: Libor Kyncl • rubrika: Společnostdiskuse: 19x • vydání: 24.11.2003
Před týdnem se v Brně konal mezinárodní sportovní veletrh Sport Life spolu s knižním veletrhem Svět knihy a veletrhy Boat Brno (lodě a vodní sporty) a Caravaning Brno (karavany a obytné automobily). Více informací o jednotlivých veletrzích se dozvíte v tomto článku.

Policajti (Kopps)

Na stánek s občerstvením letí raketa.
autor: Libor Kyncl • rubrika: Společnost > Filmydiskuse: 28x • vydání: 17.09.2003
Výborná švédská komedie o policistech v jednom malém poklidném městečku. Chtějí jim zrušit jejich policejní stanici pro nedostatek kriminality, když tu se náhle začnou dít podivné věci a do městečka musí přijet i jednotky SWAT. U této tak trochu parodie na vše možné se určitě nebudete nudit:-).

Co to je SSH aneb hlavní výhoda Linuxu

autor: Libor Kyncl • rubrika: Počítače > Software > Linuxdiskuse: 15x • vydání: 18.06.2003
Dnes se podrobněji zaměříme na protokol zvaný SSH, šifrovanou obdobu telnetu, který je právě díky své nešifrovanosti v dnešní době zatracován. Naopak o SSH slyšíme ze všech stran jen to nejlepší (tedy až na ty chyby, které se občas objeví). Co k SSH potřebujeme a co nám přinese?

Digitální fotografie for Dummies

autor: Libor Kyncl • rubrika: Společnost > Literaturadiskuse: 18x • vydání: 01.12.2003
Nevíte, co to je CMYK? Nefotografovali jste nikdy digitálním fotoaparátem? Kompozice fotografie vám nic neříká? Co znamená paralaxa? Co dělat s nevyváženými barvami a rozostřeným nebo přesvětleným obrázkem? Napadla vás už někdy některá z těchto nebo obdobná otázka a nenašli jste na ni odpověď? Kniha, kterou v tomto článku recenzuji, v sobě obsahuje odpovědi na všechny zmíněné otázky a ještě spoustu dalších.

INVEX: Den třetí: Rozhovor s "normálním Invexákem"

autor: Libor Kyncl • rubrika: Speciál - Invex > Invex 2003diskuse: 19x • vydání: 10.10.2003
Na Invexu jsme včera, tedy ve středu, potkali jednoho externího spolupracovníka Net-magu, Tomáše Sedláka alias PIPboye, tak jsme s ním jakožto s klasickým návštěvníkem tohoto veletrhu spolu s Markem Soldátem uspořádali interview:-). Doporučujeme vám je k přečtení a doufáme, že se vám jeho odlehčená forma bude líbit:-).

Vzpoura genů

Obal knihy Vzpoura genů od Pavla Housera
autor: Libor Kyncl • rubrika: Společnost > Literaturadiskuse: 17x • vydání: 08.08.2003
Bouří se opravdu geny tak, jak to popisuje Pavel Houser ve své nové knize? Nebo mají všechny geny svůj vnitřní řád a pořádek, který v lidské společnosti občas vůbec nenacházíme? Ať už nás zajímá DNA, evoluce, umělá inteligence, makrokosmos nebo různé vědní paradoxy, najdeme si v této knize svůj oddíl, kde se dozvíme neobvyklá fakta.

Pupendo aneb jak bývalo v 80. letech?

Pupendo
autor: Libor Kyncl • rubrika: Společnost > Filmydiskuse: 33x • vydání: 12.05.2003
Nový film českého režiséra Jana Hřebejka nás volá do kina na pokračování starších Pelíšků. Protože mě osobně se Pelíšky moc nelíbily, musím konstatovat, že Pupendo s Bolkem Polívkou proti nim opravdu stojí za to a vlastně Pelíšky a Pupendo ani nejsou vyjma režiséra moc vhodné srovnání.

(nejnovější) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 (nejstarší)

Rozcestník webmagazínu Net-mag.cz - novinky

Společnost - novinky
Počítače - novinky
Letem světem
Láska a kamarádství - tak blízké a zároveň vzdálené Don Juan DeMarco Z historie světa Warcraft - Temný portál a pád Stormwindu Warhammer 40 000: Křížová palba SWAT 3: Close Quarters Battle The History Channel: The Great Battles of Rome Europa Universalis 2 Far Cry Deriváty na klimatické proměnné Život bez internetu Jak zapůsobit na ženu při prvním kontaktu Alžběta II. nakoupila iPod
Společnost - série článků
Počítače - série článků
Vtipy
Filmové novinky Rekordy Filmové recenze Na skok v ... - hrady a zámky Webové prohlížeče (browsery) Co je to Linux? Herní recenze Tvorba webů - (X)HTML, CSS a Javascript PorotceKoupě autaPotleskJak ukládat děti
Nejčtenější články
Nejdiskutovanější články
TOP 50 Nej
nejčtenějších článků nejčtenějších letem světem nejdiskutovanějších článků nejdiskutovanějších letem světem nejhledanějších řetězců
Speciály
Festival dokumentárních filmů Jihlava 2004 Invex 2004 - veletrh ICT
Internetovy obchod Cybex.cz
Counter.cz
© 2002 - 2014 Net-mag.cz Team, Můjdesign.cz, Libor Kyncl